Влез в света на блогърите и печели с афилиейт маркетинг! Промотирането чрез съдържание е нов и успешен тренд в афилиейт маркетинга и изключително успешена стратегия за увеличаване на конверсиите. Голяма част от афилиатите се насочват към създаването на блогове, сайтове за ревюта и други, които да използват за афилиейт маркетинг, поради което днес решихме да ти представим няколко платформи, чрез които можеш да стартираш блога си. Много сме говорили за предимствата да рекламираш със съдържание и днес съвсем накратно ще ги повторим:
- висок процент на конвертиране;
- изграждане на лоялност в посетителите;
- избягване на неблагоприятното въздействие на AdBlocker;
- възможност за създаване на качествено и интересно съдържание;
- евъргрийн съдържанието е добра афилиейт стратегия в дългосрочен план;
- оптимизация за търсачките;
- много, много още.
Как да стартираш блог?
Искаш да стартираш блог и да го монетизираш с афилиейт маркетинг? Днес ще насочим вниманието ти към платформите, които можеш да използваш за стартирането на блог за афилиейт маркетинг. Изборът на платформа е първата стъпка и е изключително важна, особено когато искаш да се занимаваш професионално с блога си и да печелиш чрез афилиейт маркетинг от него.
1.WordPress.org
Страхотна платформа, чрез която можеш да създадеш блога си. Софтуерът е безплатен за използване и лесен за инсталиране. Инсталацията става бързо и за извършването й не са необходими задълбочени познания по програмиране. Чрез този CMS ще имаш разнообразие от теми и разширения. Повече от 50 хиляди плъгина са на твoе разположение, за да моделираш и направиш блога си удобен и много функционален. Голямо разнообразие от безплатни теми, с които можеш да направиш блога си красив и атрактивен за посетителите си. Имаш свободата да конфигурираш сайта си, както пожелаеш и съобразно целите му.
Като цяло, платформата е подходяща и за начинаещи. Има българска версия, както и подробен наръчник за инсталация. Редица форуми, в които можеш да обменяш опит и да намираш полезна информация. Използвайки платформата трябва да имаш предвид, че самият софтуер е безплатен за използване, но не включва собствен домейн и хостинг. Трябва да направиш инсталацията на собствен хостинг и да закупиш собствен домейн.
2.WordPress.com
Платформата е подходяща за начинаещи и е лесна за използване. WordPress.com осигурява хостинг и събдомейн, който е от вида yoursite.wordpress.com. Чрез тази платформа няма да е необходимо да сваляш софтуера и да го инсталираш на собствен сървър, всичко започва само със създаване на акаунт в wordpress.com. В безплатната версия можеш да избираш сред стотици теми за сайта, да правиш базови промени по тях – промяна на шаблони, цветове и стилове на шрифтовете.
Платформата е широко използвана. По данни на WordPress.com месечно се публикуват 83 млн. поста и има над 23 млрд. разглеждани страници всеки месец.
С безплатната версия няма да имаш достъп до плъгини и възможност да инсталираш собствени теми, както и не може да използваш собствен домейн. Платените пакети предлагат допълнителни функции, като някои от тях вече предлагат и инсталиране на плъгини и качване на собствени теми. С всички платени пакети ще може да използваш собствен домейн. Преди да стартираш, трябва много добре да се запознаеш с правилата за афилиейт маркетинг на WordPress.com.
3. Blogger
Платформата е лесна за използване и е безплатна. Подходяща е и за начинаещи. Blogger е собственост на Google, като има вградени редица функционалности на Google като – Analytics, AdWords и AdSense. Чрез Blogger можеш да използваш безплатен домейн или да си закупиш собствен, а също така Blogger предлага и хостинг.
Лесно можеш да създаваш и редактираш съдържание. Недостатък на платформата е, че не може да се добавят външни плъгини, чрез който да си улесниш работата и да я направиш по-ефективна. Не получава редовно ъпдейти и нови функции. А ако си решил да се занимаваш професионално с блога си и да печелиш с него, ще са ти необходими. Но като цяло, платформата е подходяща за старт на първия блог без инвестиция.
От изложението по-горе става ясно, че повечето платформи предлагат хостинг и домейн, което крие своите предимства и недостатъци:
- Няма да имаш пълен контрол върху блога си, какъвто би имал чрез собствен хостинг. По всяко време уебсайтът ти може да бъде спрян, в случай, че платформата реши, че се нарушават правилата.
- Използвайки безплатните опции за блога си, ще използваш домейн от вида: yoursite.wordpress.com, а на тези домейни не се гледа професионално. Препоръчително е да си закупиш свой собствен. По принцип не е скъпо. Годишната такса за домейни в областта .bg е около 60 лева.
- Някои от безплатните платформи си запазват правата за показват външни реклами в блога ти.
Надяваме се, че статията ти е била полезна и че сме помогнали в избора ти на платформа, с която да стартираш блога си. Разгледай всяка платформа и вземи решение, коя би била най-подходяща за теб и идеята ти за блог и направи следващата крачка в своето афилиейт промотиране.
Успех!